Chudí Lidé

Nový blog příspěvek jsem nazval podle úplně prví  publikované novely Dostojevského.  Ještě ne zcela vybraným způsobem popisuje atributy, které jsou k chudobě přiřazeny. Patří mezi ně strach, nejistota, odloučení a v neposlední řadě i stud.

Proč to sem všechno píšu? Kromě toho, že s chudými spoluobčany soucítím, četl jsem několik dní starý příspěvek na iDnes,. cz. Tvdí se v něm, že téměř půl druhého milionu lidí v České republice trpí chudobou, je ohroženo nezamětnaností a dalšími znaky, jež k takovému stavu lidství patří.

Nejextrémější formou chudoby je bezdomovectví, podle statistik Českého statistického úřadu však bezdomovectvím trpí okolo 11 tisíc českých bezdomovců, což tvoří přibližně 0,1% české populace.

Ve srovnání s největší zemí světa, ruskem, je na tom naše země stále ještě v relativním pořádku.  Na blogu o Rusku a životě cizinky na malém městě, jsem našel příspěvek o zarážejících podmínkách nejchudších ruských vrstev.

Statistiky o množství lidí bez domova v Rusku neexistují, jejich počet se ale odhaduje na 3,3 miliony, připočteme-li i pravděpodobný počet dětí – bezdomovců, dokonce milionů 5, což činí 3,5% obyvatel Ruska. Pro srovnání, poslední sčítání lidu ukázalo, že v České republice žije 0,1% lidí, kteří nemají kde bydlet.

O dob Dostojevského se podle tohoto příspěvku událo jen nemalé množství změn.

Pro názornost uvádím ještě video, které krásně vystihuje podstatu české chudoby.

 

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s