Na baterky

Myslím, že nejsem sám, kdo má doma nějaký přístroj na baterky. a každý z nás moc dobře ví, jak je to nepříjemné a drahé dokupovat do takových přístrojů baterky,. existuje několi způsobů, jak se takovým problémům vyhnout, například můžete koupit nabíjecí, a je po starostech. Tedy alespoň  na půl roku, nebo dokud spotřebič neztratíte/ nerozbijete.

Můj starší bratr má úsměvnou historku. Před několika lety, když ještě jedna z jeho ratolestí potřebovala asistenci rodičů při usínání, si ji vycvičili tak, že místo ruky maminky či tatínka, stačil plyšový medvídek hrající melodii.  Mezitím co medvídek zpíval, rodiče měli několik drahocenných večerních minut pro ničím nerušenou večeři.

Medvídek zastával funkci skvěle. Dítě si na něho zvyklo lépe než na ruce vlastních rodičů , což se ukázalo ve chvíli, kdy se medvídek vybil. a tak tatínek běžel místo večeře o půl desáté v pantoflích do večerky, pro baterky za desetikorunu, aby jimi nahradil otcovskou lásku, dopadlo to žalostně.

Baterky nefungovaly, dítě plakalo a rodiče zuřili.

Takovou asociaci mi přinesl článek, kde se můžete dočíst:

Mezi alkalickými bateriemi od různých výrobců jsou značné cenové rozdíly. Za výrobky renomovaných značek zaplatíme i více než 30 korun za kus, zatímco pořizovací cena baterií privátních značek řetězců je až pětkrát nižší, necelých 6 korun za kus. Rozdíly v cenách baterií však neodpovídají rozdílům ve výdrži.

z čehož plyne jasné poučení: Jestliže přeučíte vlastní děti na technické vymoženosti, ani koupě drahých baterek vám nijak nepomůže.

 

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s