Euro v Brazílii

Koupil jsem si časopis Euro a přečetl článek o chystaném světovém fotbalovém šampionátu v Brazílii.

Mistrovství světa, které je chystáno na 12. 6. doprovází kromě masivní reklamní kampaně a zájmu médií také protesty a kritika.

Existuje mnoho český i cizojazyčných komentátorů a reportérů, kteřívprotestují proti chystané události argumentujíe, její finanční náročností. Musím než souhlasit.

Přestože taková událost může zemi přinést značnou popularitu a obrat v oblasti zahraničního ruchu, nemůže jí ale zajistit louhodobou prosperitu.

snad vás přesvědčí i doložené video:

Dále dokládám i koměntář místního aktivisty, týkající se samotného stadionu, kde se bude samotná akce odehrávat:

Od srpna 2010 je totiž slavný stadion uzavřen a postupně se modernizuje pro potřeby mistrovství. Otevírat se měl původně začátkem roku 2013, ale stavba nabrala zpoždění. „Náklady na modernizaci Maracanã tím pádem obrovsky narostly, protože je nutné rekonstrukci dokončit. První zápas se bude hrát už za pár dní,“ dodal Salgado.

Více na: http://zpravy.e15.cz/zahranicni/udalosti/brazilie-se-pripravuje-na-fotbalovy-sampionat-je-to-cerna-dira-na-penize-kritizuji-mistni-1091284#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylink

Po přečtení tohoto článku se vám může zdát, že jsem se stal anti- propgátorem samotného šampionátu. Musím ale ujistit mé čtenáře, že to tak rozhodně není.  Samozřejmě , že se začátkem 12.6 se budu, tak jako každý student z naší koleje, snažit odsunout všechny hrozíxí zkoušky nejlépe na dobu po skončení šampionátu. Obléknu žabky a kraťasy a nikde jinde než u televize se vyskytovat nebudu:)

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s