Rady na ekonomické cestování

Také rádi cestujete a netrpíte přebytkem peněz jako já? Ze zkušenosti se dá cestovat i za pár korun. Ovšem není to pro každého. Musíte si sami projít vlastní možnosti a podle toho se rozhodnout.

Jezděte stopem ušetříte tak peníze za vlak nebo autobus a ještě se třeba seznámíte s prima lidmi. Pozor však na to, kdo se vám nelíbí, k tomu nenasedejte. Měli byste řidiče odhadnout už podle oblečení a zjevu.

Last minut využívejte nabídky cestovních kanceláří na poslední chvíli. Prodávají poslední volná místa, aby zájezd zaplnily, nabízejí je za mnohdy velice pěkné ceny.

Couchsurfingu – přes internet si vyhledejte nabídky ubytování zdarma u někoho ve směru nebo v cíli, jakým jedete. Lidé si tak navzájem pomáhají, anebo využívají nabídek k tomu, aby jejich cesta byla co nejekonomičtější. Navíc tak získáte nové známé nebo zajímavé kontakty.

Spolujízda – pokud se rozhodnete cestovat do zahraničí nebo po Čechách autem, využijte službu spolujízdy. Na příslušných serverech se zaregistrujte, najděte si váš směr a řidiče, kteří nabízejí, že vás za úplatu svezou. Nebo si zadejte vlastní poptávku a čekejte, kdo se vám ozve.

Přespěte u známých či příbuzných – pokud máte ve směru, kterým cestujete známé či někoho z příbuzných, určitě využijte možnost u nich přespat. Samozřejmě se dříve informujte, jestli je to možné, abyste je nepřepadli znenáhla.

Jezděte ve skupině – jezděte ve skupinách s kamarády či známými a využívejte tak množstevních slev při nákupu jízdenky, ubytování nebo vstupného.

TAK HURRRÁÁÁÁÁ NA CESTU! 🙂

traveling-light-1

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s